Wystawy Projekty Albumy i książki Reklama Teksty Szczecin
 
  powrót  

Deutsch

BREMERHAVEN, BYLI SOBIE POLITYCY, JASIENICA, MIASTO PAMIĘCI, MOJE MIASTO: SZCZECIN, MY Z TAMTEGO WIEKU, NOWOWARPIANIE, OBRAZKI Z DANII, OBRAZY CZASU, OSTATNIE..., PO ŚLADACH, PORTRET, PORTRET JEDNEGO AKTORA, PORTRET KOTA, PORTRET NAUCZYCIELA, PORTRET, PORTRET TRUMIENNY, PORTRETY SZCZECINIAN, REPORTAŻ Z WŁASNEGO CIAŁA, SöDERHAMN I KOLOR NIEBIESKI, SZCZECINIANIE ZE STETTINA, WIATR OD MORZA: FLENSBURG, ZWYKLE NIEZWYKLI, ZATOŃCZYCYBremerhaven http://lazowski.szczecin.art.pl/bremerhaven

Deutsch: Bremerhaven

BREMERHAVEN - artysta ze Szczecina wykonał wystawę dotyczącą miasta Bremerhaven w ramach współpracy obu miast Szczecina i Bremerhaven. Prezentacja: Galeria MPiK - Szczecin (maj-czerwiec 1994), Ratusz - Chojna (lipiec 1994), Dni Szczecina w Bremerhaven (wrzesień 1994).
Wstęp do katalogu: Leszek Kurpiewski, szczeciński artysta-fotografik.


Byli sobie politycy

BYLI SOBIE POLITYCY - fragment wystawy został zaprezentowany w grudniu 2000 w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Wystawa prezentuje portrety znanych polityków z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku w Polsce.
Wprowadzenie: Andrzej Łazowski, autor
Na zdjęciu: Aleksander Małachowski (1924-2004).


Jasienica

JASIENICA - Dziesięć prac, ukazujące Jasienicę... kilka miejsc, ich i nasze "Małe Ojczyzny", niegdyś Jasenitz teraz Jasienica.
Prezentacja wystawy odbyła się podczas promocji książki Kazimiery Kality Skwirzyńskiej Jasienica w Miejskim Ośrodku Kultury - październik 2003 r.
Na zdjęciu: Kościół pw. św. Piotra i Pawła w Policach, osiedle Jasienica.MIASTO PAMIĘCI

MIASTO PAMIĘCI - wystawa towarzyszyła książce historycznej dr. Bogdana Frankiewicza Szczecińskie cmentarze. Autor wystawy wykonał serię zdjęć z dawnych cmentarzy szczecińskich. Wybrał 20 prac, które zaprezentował podczas promocji książki w Muzeum Narodowym w Szczecinie w październiku 2003 roku. Od 2004 roku jest prezentowana w siedzibie Zachodniopomorskiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie.


Moje Miasto: Szczecin

MOJE MIASTO: SZCZECIN - zbiór fotografii o mieście powstałych w latach 1994-1998. Wystawa została zaprezentowana w Ratuszu w Düsseldorfie (czerwiec-lipiec 1999). Wstęp do wystawy napisał: Andrzej Kotula - Instytut Niemiec i Europy PółnocnejMy z tamtego wieku http://lazowski.szczecin.art.pl/wieku

Deutsch: Wir aus jenem Jahrhundert

MY Z TAMTEGO WIEKU - 97, 95, 100, 102 - tyle lat mają ludzie, którym poświęcona jest ta wystawa. Portrety ludzi urodzonych jeszcze w XIX wieku, a żyjących w Szczecinie w końcu XX wieku. Wystawa prezentowana była w Galerii Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki w Szczecinie (listopad-grudzień 1994) i w Gorzowie Wielkopolskim (luty-marzec 1995).
Wstęp do katalogu napisał: Andrzej Tomczak, szczeciński artysta-plastyk oraz Andrzej Łazowski, autor wystawy.OBRAZKI Z DANII  

Deutsch: Bilder aus Dänemark

OBRAZKI Z DANII - kolejna wystawa z cyklu miasta nadbałtyckie została zaprezentowana w Galerii Tra La La w czerwcu 1995 roku.
Wstęp do katalogu: Krzysztof Kozakowski, dziennikarz.OBRAZY CZASU  

Deutsch:  Bilder der Zeit

OBRAZY CZASU - wystawa składająca się z 20 fotografii połączonych z dwóch stron pocztówki tworząc nową formę graficzną. Wystawa powstała z okazji wydania albumu "Police i okolice na starej fotografii" autorstwa dr B. Frankiewicza i A. Łazowskiego. Wystawa prezentowana w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach w miesiącach czerwiec-sierpień 2001, Książnicy Pomorskiej w Szczecinie we wrześniu 2001 i Ratuszu Miejskim w Pasewalku (Niemcy) listopad-grudzień 2001.
Wstęp do katalogu: Małgorzata Annusewicz, dziennikarka.OSTATNIE... 

Deutsch: Das Letzte...

OSTATNIE... - wystawa poświęcona szczecińskim Żydom. Pracom towarzyszyły wiersze Eliasza Rajzmana. Wystawa prezentowana w Galerii MPiK w 1996 roku.
Wstęp do stron internetowych napisała: Beata Babicka.PORTRET PORTRET

Deutsch: PORTRÄT

PORTRET - Podczas jubileuszu 20-lecia Teatru Współczesnego w Szczecinie otwarto wystawę, na której zaprezentowano ponad 20 portretów aktorów związanych z teatrem. Wystawa jest stałą ekspozycją w foyer teatru od kwietnia 1996 roku.
Wstęp do katalogu: Grzegorz Przyborek, artysta -fotografik ASP w Łodzi.
Na zdjeciu: Jacek Piątkowski.


PORTRET JEDNEGO AKTORA

PORTRET JEDNEGO AKTORA - głównym bohaterem wystawy był Arek Buszko - znany szczeciński aktor. Wystawa zaprezentowana w miesiącach kwiecień-czerwiec 2000 r. w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.
Wstęp do katalogu: Konrad Pawicki aktor oraz Henryk Banasiewicz poeta.


PORTRET KOTA

PORTRET KOTA - zbiór portretów z kotem lub kota z człowiekiem... Wystawa obrazująca relację między człowiekiem, a kotem. Zorganizowana w miesiącach kwiecień-czerwiec 1999 w Galerii Tristero.PORTRET NAUCZYCIELA http://lazowski.szczecin.art.pl/nauczyciel/

PORTRET NAUCZYCIELA - wystawa składająca się z 36 portretów nauczycieli powstała na przełomie września i października 2000 i została zaprezentowana w Pałacu Młodzieży (listopad 2000) oraz w Ratuszu w Chojnie (grudzień 2000).
Wstęp do katalogu: Paweł Bartnik, Zachodniopomorski Kurator Oświaty.


PORTRET

PORTRET - wystawa prezentuje portrety aktorów związanych z Uckermärkischen Bühnen w Schwedt. Wystawa została zaprezentowana w Schwedt w 1996 roku.PORTRET TRUMIENNY

 

 

 

PORTRET TRUMIENNY - praca magisterska, nastepnie prezentowana w Galerii Miejsce Sztuki OFFicyna przy ul. Lenartowicza 3-4 w Szczecinie. Obecnie prace przestają istnieć w związku z upływem czasu...
Uzasadnienie wystawy: Andrzej Łazowski, autor.PORTRETY SZCZECINIAN

PORTRETY SZCZECINIAN - na wystawia zaprezentowano ponad 100 portretów znanych szczecinian. W książce zostało zaprezentowane ponad 200 portretów. Wystawa została zaprezentowana w Muzeum Narodowym w listopadzie 1995.
Wprowadzenie do albumu napisali:
Bartłomiej Sochański - Prezydent Miasta Szczecina
Kazimierz Kozłowski - dyrektor Archiwum Państwowego w Szczecinie
Joanna Piwocka - historyk sztuki
Krzysztof Kozakowski - dziennikarz.
Na zdjęciu: Bruno Tode.


REPORTAŻ Z WŁASNEGO CIAŁA

REPORTAŻ Z WŁASNEGO CIAŁA - własne ciało traktowane jako kolejny temat do wystawy... Wystawa powstała specjalnie dla Galerii Pod Bocianem latem 1996.
Wstęp do katalogu: Andrzej Łazowski, autor.SöDERHAMN I KOLOR NIEBIESKI http://lazowski.szczecin.art.pl/niebieski/

SöDERHAMN I KOLOR NIEBIESKI - wystawa powstała podczas pobytu w mieście Söderhamn w marcu 1994, na wystawie zostało zaprezentowanych 12 kolorowych fotografii. Zdjęcia zostały zaprezentowane: w Galerii Piero w Szczecinie (kwiecień-maj 1994), w Bibliotece Miejskiej w Söderhamn (październik 1995) i w Domu Szwedzkim w Szczecinie (luty 1996).
Wstęp do katalogu: Krystyna Łyczywek, artysta-fotografik.


SZCZECINIANIE ZE STETTINA - wystawa powstała podczas dwóch krótkich rejsów (we Flensburgu oraz na trasie Świnoujście-Szczecin). Wystawa była prezentowana w dniach 1-4 sierpnia 2006 r. na statku Stettin.WIATR OD MORZA: FLENSBURG http://lazowski.szczecin.art.pl/flensburg/

WIATR OD MORZA: FLENSBURG - kolejna wystawa o miastach nadbałtyckich została zaprezentowana w Galerii MPiK w marcu 1996.
Wstęp do katalogu: dr Zbigniew Zalewski, przewodniczący Rady Miasta w Szczecinie.


ZWYKLE NIEZWYKLI

ZWYKLE NIEZWYKLI - wystawa została zaprezentowana w Galerii ZPAP Kierat w Szczecinie w okresie maj-czerwiec 1995. Na wystawie zaprezentowane zostały portrety artystów-plastyków, wystawa powstała w cyklu: PORTRETY SZCZECINIAN.
Wstęp do katalogu: Bogdan Twardochleb, dziennikarz.
Na zdjęciu: Mirosław Purczyński.


ZATOŃCZYCY

ZATOŃCZYCY - wystawa jest pierwszą próbą dokumentacji mieszkańców na pograniczu. Zatoń Dolna nieopodal Krajnika była przez ostatnie 50 lat miejscem niedostępnym dla zwykłego człowieka. Przepustka to jedyny wówczas bilet do tego miejsca.
Wystawa została zaprezentowana w czerwcu 2005 roku w klubie we wsi Zatoń Dolna.
Wstęp do wystawy: Ryszard Matecki - sołtys

 
na toppowrót