Znajomi nieznajomi

Wystawę poświęcam pamięci Krysi Grygorowicz.
Kiedyś Krysia zrobiła 9-lecie pracy twórczej. A ja się wówczas zastanawiałem dlaczego nie 10-lecie. Zginęła kilka miesięcy później...
Wówczas uświadomiłem sobie jak szybko ludzie odchodzą. Postanowiłem więc wykonać portrety swoim znajomym, wszystkim tym, których spotkałem na swojej drodze.. To oni tworzą tą wystawę.

Tematyka:
Celem rodzącego się projektu jest nawiązanie do tradycji pozostawienia po sobie pewnego śladu. Ideą wystawy jest ukazanie ludzi żyjących na początku XXI wieku.
Planuję około 100 klasycznych portretów wykonanych w studio. Na sesję fotograficzną można zaprosić kogoś z najbliższych (do dwóch osób).Powstanie wówczas relacja między portretowanym a portretującym oraz między znajomym a nieznajomym.

Sesja fotograficzna:
Podczas sesji wykonam około 36 zdjęć. Następnie już wspólnie dokonamy wyboru najlepszego zdjęcia na wystawę i do książki. W zależności od klimatu zdjęcia zostanie wykonane powiększenie od formatu 13x18 do 50x70cm.

Oprawa:
Fotografia powinna zostać oprawiona. Tu również służę pomocą w wyborze odpowiedniej ramki. Po wystawie ramka wraz ze zdjęciem zostanie zwrócona sportretowanemu.

Album:
Każdy z portretowanych będzie miał do dyspozycji 2 strony w albumie (rozkładówki). Silny nacisk położony zostanie na projekt graficzny. Publikacja wydana w twardej oprawie, na kredowym papierze, nakład 1000 egz.
Podczas wernisażu będzie promowany album "ZNAJOMI NIEZNAJOMI"

Wernisaż i promocja:
Zostaną wydane zaproszenia i plakat autorstwa znanego artysty plastyka Leszka Żebrowskiego.
Wernisaż będzie spotkaniem wszystkich sportretowanych, podczas którego odbędzie się m.in.: koncert kameralny, poczęstunek (stół szwedzki).
Powstaną strony internetowe ze wszystkimi zdjęciami.

w górę
w dół
pasek.jpg