Portret z dwóch stron

Projekt "Portret z dwóch stron" jest o tyle nietypowy, że prezentować zamierza nie tylko wizerunek ludzi mieszkających po dwóch stronach granicy, podobnych w sensie pokoleniowym, zawodowym, fizycznym, ale również efektem realizacji tego projektu będzie nawiązanie osobistego kontaktu a zatem zbliżenie lokalnych społeczności.


Tytuł projektu:
Wystawa fotograficzna Andrzej Łazowskiego PORTRET Z DWÓCH STRON z katalogiem ze wszystkim fotografiami.

Termin realizacji:
Początek prezentacji pod koniec 2002 a zakończenie prezentacji w Niemczech przełom 2003/04.

Miejsce:
Wystawa zostanie zaprezentowana: w Szczecinie Zamku Książąt Pomorskich lub Książnicy Pomorskiej, Ratuszu w Pasewalku, Instytutach Polskich w Berlinie, Düsseldorfie, Lipsku, Galerii w Bremerhaven.

Tematyka:
Projekt autorski "Portret z dwóch stron" podejmie temat ludzi żyjących po obu stronach granicy, zajmujących się tymi samymi sprawami. Podczas sesji fotograficznej zostaną zaaranżowane spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach, fizjonomii, zawodach. Podczas sesji (około 50 spotkań z setką ludzi), zostaną zebrane krótkie wypowiedzi dotyczące historii granicy, obecnej sytuacji jak również nadziei i obaw związanych z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej.
Wystawa doprowadzi do zbliżenia poszczególnych członków społeczności mieszkających blisko siebie. Będzie to doskonała forma nawiązania osobistego kontaktu poszczególnych przedstawicieli społeczności.

Wystawa:
Na wystawę składa się 50 zdjęć o formacie 70x100. Podczas pierwszej prezentacji w Szczecinie każdy z sportretowanych otrzyma zdjęcie w ramce.
Podczas sesji zostaną wykonane portrety przedstawicieli społeczności. Powstanie swoisty zbiorowy portret, na wspólnym zdjęciu pojawią się dwaj kominiarze ( ich wspólnym wyznacznikiem będzie komin - łączącym te dwie osoby a zarazem symbolicznie rozdzielał)

Katalog z wystawy:
format A-4, twarda okładka, szyta, stron 124, 50 zdjęć jako rozkładówki z tekstem w języku polskim i niemieckim.
Nakład: 600 egz.
Specjalnie z okazji tej wystawy powstanie film reportażowy o powstawaniu projektu.

w górę
w dół
pasek.jpg