Szczecińskie cmentarze w Berlinie
Książka w natarciu
Wystawa

Szczecińskie cmentarze w Berlinie

W dniu 3 grudnia 2003 w Berlinie spotkałem się z Basilem Kerskim - redaktorem naczelnym Magazynu Polsko-Niemieckiego Dialog . Potwierdził gotowość promocji na swoich łamach dzieła dr Bogdana Frankiewicza. Mamy nadzieję, że promocja książki na łamach Dialogu dotrze do ludzi zainteresowanych tą tematyką. Wierzę, że jest to strzał w dziesiątkę.

góra strony

Książka w natarciu

Książka jest już w sprzedaży. Można ją odnaleźć w wielu miejscach, ale nie wszędzie. I tak można kupić w Muzeum Narodowym w Szczecinie, jak również w dobrych księgarniach. Dotarła ona również do wielu szczecińskich parafii. Osoby zainteresowane mogą również kupić pozycję w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Szczecina.

góra strony

Wystawa

Na potrzeby książki wykonywałem sporo zdjęć. Często poszukiwałem czegoś wyjątkowego, choćby jakiegoś śladu po dawnym cmentarzu, często przegrywałem. Zdarzało się jednak, że trafiałem jedynie na jeden kamień a on mówił o wszystkim. O całym życiu... jedna płyta, kilka rozrzuconych głazów, bluszcz... Jak dużo i za razem jak mało. Usiłowałem spojrzeć w przeszłość.
Jak widać porozbijane myśli wbite w jedną wystawę. Możemy ją zaprezentować w każdym miejscu. Składa się na nią 20 fotografii w formacie 20 x 30 cm, w ramkach drewnianych do formatu 40 x 57 cm. Zapraszam instytucje do współpracy.

góra strony