Wystawy Projekty Albumy i książki Reklama Teksty Szczecin
 



02.04.2005

Umarł nasz ukochany Ojciec Święty.
Na zawsze zostanie z nami.
Amen

Projekt Papież w Szczecinie

 

03.04.2005

Szczecin płacze. Ludzie spontanicznie skupiają się wokół pomnika na Jasnych Błoniach.

04.04.2005

Szczecin płacze. Nikt nie może normalnie funkcjonować, ze wszystkich stron ludzie przybywają pod pomnik Papieża, by wspólnie się modlić i być w tych smutnych chwilach razem.

05.04.05

Rozpoczynam akcję PORTRETY SZCZECINIAN II, po 10 latach powracam do portretów. Zaczynam tak myślę od najstarszego - Floriana Krygiera. Najpierw trochę porozmawialiśmy, zrobiłem kilka zdjęć w domu, następnie pojechaliśmy na stadion Pogoni im. Floriana Krygiera. Tak właśnie - 98-letni Pan Florian oprowadził mnie po "swoim" stadionie.

Kim jest Florian Krygier? Na stronie miasta Szczecina możemy dowiedzieć się: znany działacz sportowy Szczecina. Działalność sportową rozpoczął od 1952 r. w Klubie Sportowym "Kolejarz", następnie w Młodzieżowym Klubie Sportowym "Pogoń" Szczecin. Pracę trenerską podjął w 1956 r. z Pierwszym Zespołem piłki nożnej szczecińskiej "Pogoni". W 1957 r. wprowadził Zespół do II Ligi - po raz pierwszy w historii klubu, by w roku następnym wprowadzić go do I Ligi. Przez cały ten okres z wielkim powołaniem tworzył młodzieżowe zaplecze "trampkarzy młodszych i starszych". W następnych latach społecznie działał w Szczecińskiej "Pogoni" w kierownictwie Sekcji Piłki Nożnej i Zarządzie Klubu.

06.04.05

Szczecin płacze. Widać to wszędzie, ale tutaj na Jasnych Błoniach chyba najbardziej.

 

 

07.04.05

 

08.04.05

Żegnam, przez całe moje życie byłeś z nami. A teraz taka pustka. Nasz synek trzyletni mówi: Papież był chory i stary i umarł na wieki.

 

 

 


 

 

 

ARCHIWUM

2005
marzec
kwiecień

 

powrót ->